[خبر] نسخه RC1 از phpBB 3.0.12 منتشر شد

اخبار و اطلاعیه های سایت در این بخش قابل رویت خواهد بود.
موضوع جدید ارسال پست
آواتار کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
شغل: مدرس دانشگاه
اینترنت: LTE Plus
محل اقامت: Damghan
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

<p>&nbsp;</p>
<p style="text-align: left;">Greetings community!<br /><br />We are happy to announce the availability of the first release candidate of phpBB 3.0.12 aimed at experienced users in an effort to increase the quality of final releases.<br /><br />Please scrutinise this release in-depth and report issues to the bug tracker. Critical bugs halting the board's operation should be reported immediately. Feel free to contact developers directly about such problems.<br /><br />We recommend that international support sites update their sites to RC1 too. We are able to provide direct support to them within our international support sites forums.<br /><br />Tagging/Reviewing fixes<br /><br />On our tracker QA team members can mark bug fixes as verified. Use the "Verify Solution" button from the button set at the top of the ticket. Of course prior to clicking you should have properly checked whether the bug was really fixed. Comment on the respective bug if you find problems so the fix can be corrected.<br /><br />You can find a list of unverified fixes at http://tracker.phpbb.com/issues/?filter=11000<br /><br />Language Packs and Styles<br /><br />We already gave out instructions to language pack authors to let them update their language packs in a timely manner. The changes are provided with the code changes package (see downloads section below). Style authors should also download the code changes package and adjust their styles accordingly. Please post within our Styles forums if you have questions or encounter problems.<br /><br />New features, changes, bug fixes<br /><br />phpBB 3.0.12 is a maintenance release fixing a various bugs but not adding any new features. We have updated the list of bots/spiders, improved compatability with recent PHP versions further, and support MySQL fulltext search on InnoDB for MySQL versions making it available. The custom BBCode token LOCAL_URL has been modified to operate closer to its description. If you have any custom BBCodes using the token you should test if the custom BBCode still functions correctly or if you need to replace the token with the new RELATIVE_URL token.<br /><br />The full changelog is available in the changelog file within the docs folder contained in the package which includes previous releases.<br /><br />Available packages<br /><br />If you experience problems with the automatic update (white screens, timeouts, etc.) we recommend using the "changed files only" or "patch" method for updating.<br /><br />
  • <br />
  • Full Package:<br />Full phpBB 3 source code and english language files.<br />
  • Automatic Update Package:<br />Update package for the automatic updater, contains changes from previous release to this release.<br />
  • Changed Files Only:<br />Complete files, but only those that were changed since previous releases of phpBB 3. This archive contains changed files for every previous release.<br />
  • Patch Files:<br />This file contains diffs against the previous phpBB 3 release, which can be applied with the patch utility.<br />
  • Code Changes Package:<br />This package contains MOD instructions for changes to the following sections: Language changes, prosilver style changes and subsilver2 style changes.
<br /><br />Select the package most suitable for you. We recommend the following methods depending on your situation:<br /><br />
  • <br />
  • For new installations you should use the Full Package<br />
  • For updates of boards without modifications you can use the Automatic Update Package (guided update) or the Changed Files Only package (manual update).<br />
  • For updates of boards with modifications you should use the Automatic Update Package. If you are confident with patch files and patching you can use the Patch Files Package.<br />
  • Style Authors and Translators may use the Code Changes Package to update their styles or language packs.<br />
  • International Support Teams may use the Patch Package in conjunction with the Code Changes to better support users with problematic conflicts during their update process or to help them update code sections.<br />
  • If you are a hoster/provider, you may want to use the Patch Files Package to update all of your client installations.
<br /><br />Please ensure you read the INSTALL and README documents in docs/ before proceeding with installation, updates or conversions!<br /><br />Download Locations<br /><br />Our release archive provides all packages we build.<br /><br />These are the files with their md5 sums:<br /><br /><br />phpBB-3.0.12-RC1.zip<br />md5sum: 4ffd9ee7dd37abed71cdc6c59220d569<br />phpBB-3.0.12-RC1.webpi.zip<br />md5sum: fa6e14811933eec090c4f7e9d411e985<br />phpBB-3.0.12-RC1.tar.bz2<br />md5sum: 14cca300aee488eb97f52f6e01d891de<br />phpBB-3.0.12-RC1-patch.zip<br />md5sum: 2e903675981c7d40a8f9d44c59cd4320<br />phpBB-3.0.12-RC1-patch.tar.bz2<br />md5sum: 021120da27f2c46bfab55c2396aaeb64<br />phpBB-3.0.12-RC1-files.zip<br />md5sum: baf898c8eb3c4348d276ca3ecd6c36a2<br />phpBB-3.0.12-RC1-files.tar.bz2<br />md5sum: 086157e6d0c1f4cf4386fdc44e933ea4<br />phpBB-3.0.11_to_3.0.12-RC1.zip<br />md5sum: bc15100efdbcd58fdc8a054e8b68c0c4<br />phpBB-3.0.11_to_3.0.12-RC1.tar.bz2<br />md5sum: 98fb26fce2a845596a3cf976aee63983<br />phpBB-3.0.11_to_3.0.12-RC1-codechanges.zip<br />md5sum: c8cf124d91940ed10e5eb40e6626c704<br />phpBB-3.0.11_to_3.0.12-RC1-codechanges.tar.bz2<br />md5sum: 496ecf9891ce2bc1f1300e54ca4e4b07<br /><br /><br />*IMPORTANT*<br /><br />To correctly perform an update, do not forget to re-enable the PHPBB_QA constant in your includes/constants.php file. Otherwise you are not prompted for an update in the ACP and the automatic update will eventually fail. :)<br /><br />Download & Documentation<br /><br /><br /><br /><br />Thank you for testing the new release,<br />the phpBB Team<br /><br /></p>
<p>&nbsp;</p>
RayMan
شغل: مدیریت بازرگانی
اینترنت: ADSL 512 Kbps
تشکر کرده: 39 دفعه

<p>but not adding any new features</p>
<p><br />بی صبرانه منتظر 3.1 هستیم! ولی فکر نکنم فعلا خبری باشه. میثم خان چیزی می دونی بریز رو دایره</p>
آواتار کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
تماس:

<p>نسخه الفا 1 این ورژن به زودی عرضه میشه اما نمیتونیم انتظار داشته باشیم تا اخر سال 2013 نسخه نهایی منتشر بشه ، طبق آخرین اخبار این نسخه اواسط 2014 احتمالا عرضه میشه.</p>
mageed
شغل: انتخاب نکردم
تشکر کرده: 2 دفعه

<p>3.1 یا همون نسخه ی پیشرفته ی Phpbb به نظر من آخرین شانسه و اگر امیدئارانه نکاه کنیم این تاخیر به خاطر اضافه کردن امکانات فراوان و یا تحول اساسی&nbsp;</p>
<p>این سیستم متن باز باشه.</p>
<p>اما اگر تو این نسخه اشتباه بکنند.به نظر بنده باید کار پی بی رو تموم شده دونست حد افل تا دوسال و تحول سیستمی و ظاهری بعد.</p>
<p>وقتی سیستمهایی مثل وی بولتن و آی پی برد و... دارن به راحتی نال میشن و منتشر میشن متن بازهایی مثل پی بی به صورت اجباری وارد یک رقابت&nbsp;</p>
<p>نابرابر با این سیستمها میشند و کاربرانی که امکانات اونها رو دیدن با پی بی طرفند و عملا کار برای پی بی و یا هر متن باز دیگه ای سخت میشه.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>متن بازهایی مثل پی بی به نظر بنده باید دنبال اسپانسرهای توانا باشند تا بتونند این عقب موندگی رو جبران کنند.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>من الان خودم بیش از یک سال هستش منتظر نسخه ی 3.1 پی بی هستم...</p>
<p>البته امیدوارم متن بازها همیشه جلو باشند ولی توجه داشته باشید که از نظر عقلی متن بسته ها و لایسنس دارها باید همیشه جلو باشند&nbsp;</p>
<p>چون در غیر این صورت عملا توجیه اقتصادی براشون نمیمونه...</p>
<p>چون کاربر وی بی و آی پی و... دارن پول میدند پس باید چیز بهتری گیرشون بیاد...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
RayMan
شغل: مدیریت بازرگانی
اینترنت: ADSL 512 Kbps
تشکر کرده: 39 دفعه

<p>حرفاتون رو قبول دارم ولی...</p>
<p>یک شخصی مثل خود من که توانایی مالی vB یا IPB یا XenForo رو دارم سمتشون نمی رم چون قدرتی که کاستمویاز کردنِ متن باز ها به شما می ده ره این بسته ها ندارن!</p>
mageed

<p>عرض کردم نال کردن(کرک کردن و مجانی کردن)اسکریپتهای تجاری میدان رقابت برای پی بی وسیع تر و سخت تر میکنه.</p>
<p>الان از نظر یک کاربری که اسکریپت نال شده استفاده میکنه از نظر قیمت فرقی بین پی بی و وی بولتن نیست.</p>
<p>البته مشخصه که متن باز چیز دیگه ای هستش و بنده به شخصه وقتی از متن باز مثل همین پی بی یا مثلا لینوکس احساس غرور میکنم.</p>
<p>اما وقتی متن باز جواب کارو نمیده و توقع کاربرهارو جواب نمیده مجبورم برم دنبال تجاریها.</p>
<p>حالا اگر توان مالی داشته باشم میخرم و اگر نداشته باشم مشخص نال شده استفاده میکنم.</p>
<p>الان شما خودت از لینوکس استفاده میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟</p>
<p>یا مثلا اگر از ویندوز استفاده میکنی لایسنش خریدی؟؟؟</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
آواتار کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
تماس:

<p>phpBB به عنوان امن ترین اپلیکشین تحت وب معرف حضور همه برنامه نویسان هستش ، در امن بودن آن همین بس که ما از نسخه 3.0.7 هیچ فیکس باگ امنیتی نداشتیم این در حالیست که سیستم هایی مثل vbulletin در هر نسخه چند ده و گاه چند صد فیکس باگ امنیتی مشاهده میشود و گاها میبینید هر از چند گاهی به طور رسمی یا غیر رسمی پچ هایی برای نسخه های مختلف vb و vb-seo عرضه میشه.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>آمار انجمن هایی هک شده که از سیستم vbulletin استفاده میکنند ، آنچنان زیاد است که حتی کسانی که قصد خرید نسخه لایسنس هم دارند هم دو دل میشوند چه رسد به کسانی که گاها از نسخه های کرک شده غیر معتبر یا معتبر استفاده میکنند.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>مورد بعدی که قبلا در مورد آن بحث کرده بودم و مقاله نوشته بودم مقایسه بزرگی بود بین phpbb-seo و vb-seo و خود سئو پیش فرض phpbb و vbulletin که نکات بسیار جالبی بیان کرده بودم.</p>
<p>همین بس که با تکنیک های سئو تونستم رکورد اخذ پیج رنک 4 گوگل در دو ماه برای یک انجمن phpBB کسب کنم و دیگر آنکه خود سایت رسمی phpbb.com نیز در کارنامه خود پیج رنک 9 گوگل را به مدت بسیار طولانی نیز تجربه کرده است !!!!!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>اوپن سورس بودن بزرگترین مزیت این سیستم هستش به حدی که شما میتوانید به راحتی phpBB رو شبیه یک پرتال ، یک گالری عکس ، سایتی شبیه یوتیوب کنید و به آسانی زیباترین قالب های سیستم های دیگر را با ظرف فقط چند ساعت برای این سیستم پورت استاندارد کنید.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>هر سیستمی مزیت هایی داره و معایب ، یکی از معایب بزرگ سیستم phpBB عدم وجود سیستم افزونه یا پلاگین هستش که این مورد هم در نسخه 3.1 حل شده است.</p>
<p>شما هر امکانی که فکرش را بکنید میتوانید به phpBB اضافه کنید ...&nbsp;&nbsp; دنیایی کاملا آزاد !!!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>شاید بعضی ها از لینوکس به عنوان سیستم عامل اصلی خود&nbsp; استفاده نکنند اما در سرورهای سایت هایشان که گنجینه اسرار خود و کاربرهایشان است و امنیت آن شرط اول است از سیستم لینوکس استفاده میکنند !!!</p>
mageed

<p>تمام مباحثی که گفتید رو بنده هم قبل تر به نوعی گفتم و تایید میکنم.</p>
<p>منتهی تمام این کارها از جمله ایجاد انجمن و... به نوعی یک هدف رو دنبال میکنند.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>جذب کاربر</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>پی بی باید توسط طراح وبهای حرفه ای و البته گرافیستهای حرفه ای و صد البته تستر ها و مشاورهای حرفه ای بازنویسی بشه.</p>
<p>اگر این اتفاق بیفته فاتحه ی وی بولتن و... خوندست(به شخصه از وی بولتن متنفرم)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>در مورد لینوکس هم صحبت شما دقیقا تایید صحبتهای بنده است.</p>
<p>من خودم به مدت طولانی از لینوکس مینت 12 و 13 و 14 استفاده کردم و یکی از سیتمهام که اسناد و ...مهم رو تو اون دارم لینوکسه.</p>
<p>اما مدیر سایتهای ما تو هاستهاشون با لینوکس طرفن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟</p>
<p>نه با سی پنل لایسنس دار طرفند.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>یک کلام.</p>
<p>لایسنس دارها و تجاریها رو ظاهر و جلب نظر مخاطب خیلی کار کردند.</p>
<p>همین باعث شده که بعضا علی رغم ضعفهای زیاد از نظر امنیتی بگیر تا فنی کاربرها به سمت اونها سوق داده بشن.</p>
<p>کاری که اگه اپن سورسها هم پیگیری کنند دنیای نرم افزرا و وب بهتری خواهیم داشت.</p>
<p>خود شما میدونید که بنده چقدر منتظر پی بی موندم و هنوز هم هستم.</p>
<p>اما این امکانات فراوان که میگید کو؟؟؟؟؟؟؟</p>
<p>نصب یک مود ساده تو پی بی چقدر کار میبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟</p>
<p>مثلا تو آی پی برد(که این چند وقته دارم روش کار میکنم)چقدر وقت میبره.</p>
<p>تو پی بی باید یک سره با کدها و اعداد و.... سر و کار داشته باشید.</p>
<p>ولی تو آی پی برد و وی بولتن و... نه.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>اشتباه لینوکس در مقابل ویندوز نباید تو وب هم تکرار بشه.</p>
<p>بنده اگر تخصص لازم رو داشتم.و یا یک نفر متخصص قول همکاری میداد به شخصه همین پی بی رو تو همین نسخه به حدی متحول میکردم که در مقابل&nbsp;</p>
<p>وی بولتن کم نداشته باشه.</p>
<p>ولی چه کنیم که تخصصش نیست و متخصصش هم وقت نداره.</p>
<p>&nbsp;</p>
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “اخبار و اطلاعیه های سایت - News & Announcement”