مشارکت کانادایی ها در انتخابات

در این انجمن پیرامون مباحث مختلف phpBB بحث و تبادل نظر می شود.

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

salamatpedia
پست: 9
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 مهر 1398, 5:01 pm
شغل: انتخاب نکردم
تشکر شده: 2 دفعه

مشارکت کانادایی ها در انتخابات

پست توسط salamatpedia » شنبه 25 آبان 1398, 3:27 pm

 کانادایی ها به پای صندوق های رای رفتند تا برای دولت ۴ سال آینده خود تصمیم گیری کنند. نتایج انتخابات کانادا نه تنها برای کانادایی ها، بلکه برای جمعیت عظیم مشتاق به مهاجرت به کانادا نیز اهمیت بسیاری دارد.نتیجه نهایی شمارش آرانتایج نهایی خبر از پیروزی مجدد اما خفیف حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو می دهد.
 با این نتایج حزب لیبرال نتوانست اکثریت پارلمان را به دست بیاورد و این امر، شرایط را برای انتخاب مجدد ترودو کمی سخت می کند.به دلیل وجود سیستم آرای الکترال، حزب لیبرال با رای دهنده کمتر، تعداد کرسی های بیشتری از پارلمان را به دست آورده است و جلوتر از حزب لیبرال پیشرو انتخابات است.تفکیک ایالتی صندلی های پارلماندر ایالت های مختلف کانادا، احزاب مختلف توانستند کرسی هایی را به خود اختصاص بدهند، در دیاگرام زیر می توانید صندلی های متعلق به هر حزب را در استان های مختلف کانادا مشاهده کنید.
مشارکت کانادایی ها در انتخابات
آمار های اولیه از رشد ۲۹ درصدی مشارکت شهروندان کانادایی در انتخابات نسبت به سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد.بیش از ۴.۷ میلیون نفر در ساعات اولیه آغاز رای گیری، رای دادند. بسیاری از شرکت کنندگان شوق خود را با پست کردن سلفی در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی نشان دادند.
جاستین ترودو، نخست وزیر فعلی نیز در ساعات اولیه رای خود را به همراه خانواده اش به صندوق انداخت.
نتایج انتخابات کانادا تا ساعت ۱۰ به وقت تهران
 تا ساعت ۱۰ حزب محافظه کار با گرفتن ۵۰ صندلی از ۳۳۸ صندلی پارلمان پیشتاز بود.
به دلیل وجود سیستم آرای الکترال، حزب لیبرال با رای دهنده کمتر، تعداد کرسی های بیشتری از پارلمان را به دست آورده است و جلوتر از حزب لیبرال پیشرو انتخابات است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص نتایج انتخابات کانادا می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://iranaplo.com/2318 

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا


بازگشت به “بحث و تبادل نظر - phpBB Discussion”