متاسفانه phpBB 3.2 اصلا SEO نیست

#1
سلام

قدیم phpBB یک مود SEO داشت اما متاسفانه از نسخه phpBB 3.2 دیگر خبری از آپدیت آن و SEO نیست. این موضوع خیلی برای من و امثال من که برای سالها فرومموم phpBB SEO بوده مشکل سازه و باعث میشه تمام ایندکس های ما تو گوگل از بین بره و انجمن رو کلا از دست بدیم. نمیدونم چه طلسمیه که مدت ها هست که به نظر می رسه جامعه phpBB از هم گسیخته شده و دیگه ساپورت مناسبی نداره. افزونه ها رها می شن و نمیشه به phpBB دیگه اعتماد داشت.

من از وضعیت پیش اومده خیلی خسته و ناراحتم و واقعا نیاز به کمک دارم. یا باید قید آپدیت انجمن رو بزنم یا قید phpBB رو چرا که اگه آپدیت نکنک با سیستم چندسال پیش احتمال هک شدن کم نیست و اگه آپدیت کنم یا انجمن سازم رو عوض کنم فرقی نداره و همه ایندکس های Google من از بین میره.

با این وضع چه کار میتونیم بکنیم؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

Re: متاسفانه phpBB 3.2 اصلا SEO نیست

#2
سلام و خوش آمد
افزونه phpBB-seo یک افزونه رسمی از سوی مرجع نبوده و کار تیم فرانسوی phpBB بوده ، این افزونه بیش از یک دهه پشتیبانی میشده و اواخر هم تنها یک نفر چندین سال به روز نگه میداشته. بله این مشکل متاسفانه بوجود آمده. اتفاقا از سال 2012 تا امروز برنامه مدون برای ارئه نسخه های phpBB طراحی شده که در سایر انجمن سازها چنین موضوعی نیست. افزونه های رسمی phpBB با آمدن هر نسخه به روز رسانی میشود و سایر افزونه های مهم و کاربردی نیز همچنین.\

تا الان برای نسخه 3.2 نزدیک به 100 افزونه رسمی و بیش از 200 افزونه غیر رسمی آماده است !!!

اکثر افزونه های غیر رسمی یعنی افزونه های طراحی شده در مرحله بتا بعد از چند مدت دوباره توسط دیگران بازنشر و باز طراحی میشوند.

در حال حاضر phpBB نسبت به سایر سیستم ها با برنامه بیشتری به روز رسانی میشود شما کافیه نگاهی به انتشار نسخه های Mybb کنید و مثلا بعد از چندین سال هنوز از نسخه 2 آن خبری نیست !!!

سیستم دیگری مثل vbulletin با عرضه نسخه 5 کاربرهاشو از دست میده و ...

در حال حاضر ده ها نفر روی افزونه جدید seo کار میکنند !!!

این افزونه در حال توسعه است:
https://github.com/tas2580/seourls

که لینک های انجمن و تالارها را دقیقا شبیه phpbb-seo میکند و میتوانید از این استفاده کنید.

سایت مرجع phpBB نیز با فراخوانی برای توسعه دهنده ها تشویقی برای ساخت نسخه جدید phpbb-seo کرده که افراد زیادی در حال کار روی آن هستند.

همچنین شما میتوانید از این افزونه خریدنی نیز استفاده کنید:
https://www.inveostore.com/magic-seo-urls-for-phpbb3-2

توسعه دهنده های phpBB در حال حاضر کار روی نسخه های جدید را به شدت پیگری میکنند و روزانه ده ها باگ و امکانات به نسخ جدید اضافه میکنند.

بازگشت به “ابزار سئو - SEO tools”

cron