در مقاله اول درباره اهمیت تدوام آموزه های قبلی با شما صحبت کردیم. همچنین در مقاله ای قبل تر درباره بک لینک ها ، انواع و تفاوت های آنها با شما صحبت کردیم. در این مقاله درباره لینک ها سخن به میان می آوریم. با ما همراه باشید.

نویسنده:
میثم نوبری – متخصص در زمینه سئو – دانشجو رشته مهندسی نرم افزار

سخن نویسنده:

کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

با مجموعه نکات کلیدی سئو در سال 2014 جهت ارتقا سایت ها و انجمن ها در خدمت شما هستیم.

 

بخش دوم – لینک ها:

در مقاله اول درباره اهمیت تدوام آموزه های قبلی با شما صحبت کردیم. همچنین در مقاله ای قبل تر درباره بک لینک ها ، انواع و تفاوت های آنها با شما صحبت کردیم. در این مقاله درباره لینک ها سخن به میان می آوریم.

لینک ها را به دو بخش تقسیم میکنیم :
1- لینک های خارجی
2- لینک های داخلی

لینک های خارجی:

درباره قسمتی از لینک های خارجی که به عنوان بک لینک شناخته میشوند پیش تر صحبت کردیم و در آن مقاله اشاره ای به اهمیت این موضوع داشتیم و گفتیم برای کسب بک لینک چه کارهایی باید انجام داد ، که موثرترین فاکتور برای ارتقا پیج رنک گوگل محسوب میشود. سعی کنید جدا از انجمن یا سایتتان در سایت های مهم دیگر فعالیت مفید داشته باشید. مفید بودن فعالیت شما در سایت های دیگر دو منفعت بزرگ دارد ، اولین منفعت برای سایت میزبان است که مطالبی مفید برایشان ارسال میکنید و دومین منفعت برای سایت خودتان هست که در بین مطالب نامی از انجمن خودتان و یا در آخر مقاله به عنوان منبع لینک سایت شما گذاشته میشود.
این نوع لینک های خارجی برای بالا بردن رتبه الکسا نیز بسیار موثر است.

پیشنهاد:
1- برای پیشرفت کردن انجمنتان در انجمن های بزرگ و معتبر دیگر فعالیت مفید داشته باشید و در بین مطالبتان ادرس یا اسم سایت خود را ذکر کنید ، مثلا من در این مقاله انجمن خود را اینگونه معرفی میکنم که انجمن موبایل برای ایرانیان با قدمتی 7 ساله با 194 هزار کاربر و پیج رنک سه محل مناسبی برای کسب اعتبار برای سایت شماست.

2- تبادل لینک یا تبلیغات متنی با سایت هایی که اعتبار بالایی دارند و دایکتوری لینک نیستند از لینک های خارجی محسوب میشوند که گوگل و الکسا اینکار را دوست دارند – آگاه باشید در همه چیز تعادل حفظ شود.
تبادل لینک با سایت های بزرگ خارجی بسیار تاثیر گذار است.

جهانی کردن لینک ها:
بعضی سایت های آپلود سنتر مانند 4share ، عنوان فایل های آپلود شده را حفط میکند و آن را تغییر نمیدهد مثلا من فایلی دارم به عنوان crack.mobile4persian.com.zip وقتی این فایل را در چنین سایتی آپلود میکنم لینکی با همین عنوان در گوگل از طرف سایت 4 share ثبت میشود و چون چنین سایتی از قدرت سئو بالایی برخوردار است میتواند برای سایت من اعتبار کسب کند.

لینک های داخلی:
لینک های داخلی مهمتر از لینک های خارجی هستند و ساختار آنها بسیار مهم است :
1- سعی کنید با تکنیک ها سئو ادرس لینک های سایتتان تا میتوانید کوچک کنید.
2- سعی کنید ساختار لینک ها به صورت لاتین حفظ شود و از آدرس هایی با کلمات فارسی استفاده نکنید. مثلا ادرس mobile4persian.com/forum-2/topic-1393.html بهتر از mobile4persian.com/انجمن اندروید/خبر فوری است.
2-1 – بین حروف فضای خالی وجود نداشته باشد.

از ایجاد ساب دامین های اضافه بپرهیزید و چنانچه ساب دامین یا لینک و صفحات اضافه بدرد نخور دارید همه را پاک کنید ، اجازه بدید همه آدرس های ثبت شده در گوگل شما مفید باشد. این مورد برای بالا رفتن رتبه الکسا تاثیر دارد.
اگر سایت شما انجمن محور است نیازی نیست حتما یک پرتال هم داشته باشید و فکر نکنید پرتال حتما باعث افزایش بازدید و رتبه سایت شما میشود ، مطالعه بعضی سایت ها نشان داده است پرتال باعث رشد منفی سایت نیز شده است.
شاید در مقاله ای در آینده مفصل در این باره صحبت کنیم.

نتیجه گیری:
* برای سایت خود از طریق لینک های خارجی اعتبار کسب کنید.
* با بالا بردن سطح کیفی و کمی لینک های داخلی و استفاده از استاندارد های تعریف شده سئو برای url ها به ارتقا رتبه سایت خود کمک کنید.
* همیشه به نکات ریز توجه کنید.

مقالات سئو ما را دنبال کنید.

موفق و موید باشید. میثم نوبری