[قوانین] قوانین انجمن خدمات نوین phpBB

اخبار و اطلاعیه های سایت در این بخش قابل رویت خواهد بود.
قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
پست: 1366
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 24 فروردین 1391, 9:22 am
سن: 31
شغل: مدرس دانشگاه
اینترنت: LTE Plus
جنسیت: آقا
محل اقامت: Damghan
تشکر کرده: 211 دفعه
تشکر شده: 797 دفعه
تماس:

لطفا قبل از استفاده و شروع به فعاليت در اين انجمن مطالب زير را به دقت مطالعه بفرماييدکاربر گرامی! ;) :hi:
سپاس از اینکه پایگاه php-bb.ir را جهت فعالیت های خود انتخاب کرده اید.
قوانین، اهداف و سیاست هایی جهت سهولت کاربری و حفظ وحدت و شئون این پایگاه وضع شده که پایبندی و رعایت آنها برای تک تک کاربران محترم لازم الاجرا است.
در صورت تخلف از این موازین مدیران پایگاه حق دارند، هر یک از مطالب ارسال شده (اعم از موضوعات ،مقالات ، اخبار و غیره) را حذف نمایند و در صورت لزوم دسترسی آن کاربر را به پایگاه محدود و یا حذف نمایند.
این قوانین در چند بند به شرح زیر به تصویب شورای عالی نظارت پایگاه رسیده است (تغییرات احتمالی در برخی قوانین به اطلاع کاربران خواهد رسید).
این قوانین برای تمامي كاربران (ازجمله اعضای جدید، مدیران ، تیم پشتیبانی ، تیم قالب ، تیم مود نویس ، کاربران افتخاری و...) لازم الاجرا است.


اهداف:
توسعه در جهت پیشرفت انجمن ساز phpBB

توسعه پشتیبانی فارسی phpBB

ارائه خدمات نوین به دوستداران phpBB فارسی
شرح وظایف:

مدیريت پایگاه: بالاترين مقام مديريتي و تصميم گيري در انجمن که تصميمات آن بر تمام امورات انجمن حتي قوانين انجمن ارجعيت دارد.

Support: وظیفه پشتیبانی در بخش های مختلف و همچنین کمک به کاربران تازه وارد

MOD: بروز رسانی مود ها ، حل مشکلات کاربران در بخش مود ها و فارسی سازی مود ها

Style: بروز رسانی قالب ها ، حل مشکلات کاربران در بخش قالب ها و فارسی سازی قالب ها

Moderator: مدیریت در تمامی تالارها و برخورد با متخلفینقانون شماره 1) تمامی کاربران باید در هنگام ثبت نام در پایگاه ، از کلمات مناسب (مطابق با شئون عرف و اسلام) به عنوان نام کاربری خود استفاده نمایند. در غیر این صورت، عضویت آن كاربر با نظر مستقیم مدیریت پایگاه لغو شده و دسترسي وي به انجمن ها قطع خواهد شد.

تبصره 1: به عنوان اولویت نخست نام كاربري باید با رسم الخط لاتین (انگلیسی) ایجاد شود.


قانون شماره 2) کاربران پایگاه باید در هنگام ارسال پیام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. درصورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، پیام حذف می شود و در صورت لزوم عضویت آن كاربر با نظر مستقیم مدیریت پایگاه لغو شده و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.


قانون شماره 3) عنوان مورد استفاده برای هر موضوع باید متناسب با محتوای آن باشد و باید از کلمات کلیدی که اشاره مستقیم به محتوا دارد استفاده شود؛ در غیر این صورت برای نخستین بار به او اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار، با نظر مدیریت پایگاه برخورد جدی و مناسب صورت می گیرد.

تبصره 2: استفاده از عناوینی نظیر:كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك برنامه ، چطوري ميتونم ، كرك برنامه و جملاتي نظیر این ممنوع است.

در صورت مشاهده اعضای مدیریتی میتوانند تاپیک مربوطه را قفل نمایند.


قانون شماره 4) از آنجا که این پایگاه یک پایگاه توسعه phpBB است، مباحث و مطالب ارسالی باید مطابق با اهداف این پایگاه باشد.


قانون شماره 5) مسؤولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده خود ایشان می باشد و مسؤولین این پایگاه هیچ گونه مسؤولیتی در قبال آن نخواهند داشت.


قانون شماره 6) در صورت استفاده از محتوای پایگاه های دیگر، باید منبع آن ذکر شود. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور منسوب به شخص خاصی بود ، باید نام وی نیز ذکر گردد.قانون شماره 7) استفاده از تبلیغات تجاري (سايت و غير) خودتان و دیگران به عنوان امضا ممنوع می باشد.

تبصره 3: در صورتي كه سايت شما فعاليت آموزشي و يا فرهنگي دارد با ذكر فعاليت سايت براي شناساندن آن به كاربران ميتوانيد امضا را به سايت خود لينك دهيد البته توجه داشته باشيد كه امضا بايد كوتاه باشد . همچنين در پایگاه محلی ساخته شده است که شما می توانید از آن جهت تبلیغ پایگاه و کارهای خود استفاده نمایید. در صورتی که به غیر از این عمل شود حساب آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره 8) ساخت بیش از یک حساب کاربری برای یک فرد حقیقی یا حقوقی ممنوع می باشد. در صورت مشاهده، تمامی آنها در اولین فرصت حذف شده و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.


قانون شماره 9) طرح مباحث مربوط به هک (از ديد منفي) و مسائلی که باعث آزار و اذیت دیگران شود در پایگاه ممنوع می باشد. در صورتی که غیر از این عمل شود آن موضوع حذف می شود و با آن کاربر با نظر مستقیم مدیریت پایگاه برخورد خواهد شد.قانون شماره 10) مباحث و موضوعات باید در انجمن مربوط به آن موضوع طرح شود؛ طرح موضوعات غیر مرتبط با هر انجمن ممنوع بوده و مدیران آن موضوع و مبحث را به انجمن مناسب منتقل میکنند و به کاربر نیز تذکر داده خواهد شد.


قانون شماره 11) هر موضوع باید حاوی یک مبحث یا سؤال باشد. طرح چند سوال يا بحث غير مرتبط با مبحث در یک موضوع ممنوع است.


قانون شماره 12) برای پاسخ دادن به سوالات به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود ممنوع است.

تبصره 5: این پایگاه محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود خودداری فرمایید.


قانون شماره 13) ارسال مطالب بی محتوا و غیر متناسب با موضوع اصلی که موجب شلوغی و منحرف شدن آن مبحث شود، ممنوع است.


قانون شماره 14) نوشتن نامه هاي تجاري و يا تبليغات تجاري ممنوع می باشد. در صورتي كه موضوعی مربوط به تبليغات تجاري باشد توسط مديران حذف خواهد شد و در صورت تكرار، عضویت آن کاربر براي هميشه بسته خواهد شد.


قانون شماره 15) درج یک موضوع در انجمنهاي مختلف ممنوع می باشد. موضوعات باید طبق قانون شماره 10 ، در انجمن مناسب و مرتبط قرار گیرد.


قانون شماره 16) مسئوليت ارسال تمامي فايلها و يا تصاوير و هر گونه اطلاعاتی كه از طريق این پایگاه صورت می پذیرد بر عهده كاربر فرستنده مي باشد و این پایگاه در قبال اين گونه مسايل هيچ گونه تعهد و مسئولیتی از نظر سلامت آن، ویروسی نبودن و مشکلات و اشکالات احتمالی ندارد.

تبصره 6: هر کاربر موظف است خود از عدم وجود هرگونه اشکال در فایل ها اطمینان حاصل نماید.


قانون شماره 17) به لحاظ اخلاقی کاربران موظف هستند پس از طرح یک پرسش در انجمن آن را از طریق همین انجمن پی گیری نمایند و در صورت یافتن پاسخ آن را در همان بخش درج و ثبت نمایند.


قانون شماره 18) هر گونه بي احترامي یا تمسخر به كاربران ديگر و مديران و مسئولان پایگاه ممنوع میباشد. و طبق قوانین با متخلف برخورد خواهد شد.


قانون شماره 19) تغيير نام كاربري فقط توسط مدير پايگاه مجاز و امکان پذیر است. جهت تغییر نام، نامه ای حاوی نام كاربري قبلي ، نام كاربري جديد، آدرس ايميل و نیز دلیل این تغییر را از طریق پیام خصوصی به مدیریت پایگاه ارسال نمائید.


قانون شماره 20) ارسال موضوعات و مطالب مغایر با موازین و قوانين جمهوري اسلامي ایران ممنوع می باشد.

تبصره 7: با توجه به دامنه دار بودن مسایل سیاسی و تضارب آرا در این موضوع، هر گونه بحث در رابطه با مسایل سیاسی مرتبط با جمهوری اسلامی ایران و يا مخالف سياستهاي کلي آن ممنوع می باشد.


قانون شماره 21) در صورت وجود هرگونه اعتراض به عمل کرد کاربران به ویژه مدیران مراتب باید در پیام خصوصی با مدیر پایگاه مطرح شده و از همین طریق دنبال شود. طرح چنین مواردی در موضوعات عمومی ممنوع است.


قانون شماره 22) در صورت تشخیص هرگونه مورد خلاف قوانین و مقررات ابتدا باید از طریق امکان "گزارش نوشته نامناسب" که در پائین هر پست وجود دارد موارد به مدیر پایگاه ارجاع شود و در صورت لزوم نیز می توان از طریق پیام خصوصی موضوع را دنبال نمود. ارسال اعتراض به صورت پاسخ آن ارسال در موضوع عمومی ممنوع است.


قانون شماره 23) هرگونه بحثی‌ که موجب انحراف موضوع ها از مسیر اصلی‌ خود شود به تشخیص مدیران، تاپیک و یا بحث های اضافه حذف شده و موضوع قفل خواهد شد. بنابراین کاربران موظف هستند از تاپیک های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری نمایند. در صورتی‌ که کاربری باعث انحراف تاپیک های ارسالی‌ شما شد میتوانید پیوند موضوع را برای مدیر آن انجمن ارسال نمائید تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.


قانون شماره 24) ارسال تصاوير دلخراش به صورت تصوير قابل رويت مجاز نبوده و تنها کاربران اجازه دارند لينک تصوير يا تصاوير چنين موضوعاتي را در انجمن ارسال کنند تا کاربران به انتخاب خود آنها را مشاهده نمايند.


قانون شماره 25) قرار دادن ايميل و ‌شماره تلفن شخصی در انجمن ممنوع است.

تبصره 8: قرار دادن شماره یا ایمیل با اشراف و اجازه مدیران بلامانع است.


قانون شماره 26) پیش از ارسال یک موضوع باید از طریق جستجو اطمینان حاصل شود که پیش از این، چنین موضوعی در انجمن وجود نداشته است. ارسال موضوعات تکراری ممنوع است.

تبصره:

برای موضوعات خود حتما باید یک پیشوند مناسب انتخاب کنید.

قانون شماره 27) هر گونه بحث و جدل سیاسی و دینی ممنوع می باشد.


قانون شماره 28) ارسال پست هايي همچون ٫‌متشكرم ٫‌مرسي ٫‌خيلي عالي بود و.... ممنوع است و بجاي آن باید از امکان سپاس که در زیر هر ارسال موجود است استفاده شود.


قانون شماره 29) انتقاد منفی و مغرضانه از ساير پایگاه ها، انجمنها و اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع است.


قانون شماره 30) ارسال موضوع به زبان فارسی تنها با رسم الخط فارسی مجاز است و در استفاده از سایر زبان ها نیز رسم الخط آن زبان باید حفظ شود و از آن استفاده گردد.


قانون شماره 31) ارسال پست هاي پياپي و با محتواي يکسان يا مرتبط مجاز نيست و کاربران بايد پست‌هاي قبلي خود را ويرايش کنند.


قانون شماره 32) نام کاربري ثبت شده قابل واگذاري به ديگري نخواهد بود، مگر اينکه حداقل يک سال از عضويت کاربر گذشته، وارد انجمن نشده يا پستي ارسال نکرده باشد، نام کاربري کاربراني که در انجمن پست ارسال کرده باشند تحت هيچ شرايطي واگذار نخواهد شد.


قانون شماره 33 (قانون كپي رايت) در صورتي كه ميخواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمنها ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكرنماييد.

با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت و دستورالعملهایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت شما کاربر گرامی را جلب کنیم. به امید ساعات خوش در هنگام حضور شما در اين پايگاه

موفق و پيروز باشيد
قفل شده قفل شده
 


  • Related Topics
    پاسخ ها
    مشاهده
    آخرین پست

بازگشت به “اخبار و اطلاعیه های سایت - News & Announcement”