موتور جستجوی داخلی phpBB

بخش پرسش و پاسخ درباره انجمن ساز phpBB ورژن سری 3.0

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

موضوع جدید ارسال پست
آواتار کاربر
newuser
تشکر کرده: 11 دفعه

سلام

آیا فعال یا غیر فعال بودن موتور جستجوی داخلی phpBB تاثیری در رتبه سایت برای مشاهده ربات گوگل یا دیگر رباتهای سایتهای جستجو دارد؟

کدام حالت برای این موضوع عملکرد بهتری دارد؟

Fulltext native یا Fulltext mysql
Ali@php
شغل: برنامه نویس
تشکر کرده: 6 دفعه

نه، تنها تفاوت تو مقدار مصرف منابع هست. اگه انجمنتون زیاد شلوغ و بزرگ نباشه فرقی نمیکنه از کدومش استفاده کنین و بهتره همون ایندکس پیشفرض بمونه
برای سفارش افزونه، قالب و شخصی سازی و توسعه تالارتان می توانید به وبسایت phpBBpersian.ir مراجعه کنید. نمونه کارها و لیست خدمات ارائه شده در وبسایت مذکور موجود می باشد.
آواتار کاربر
newuser
تشکر کرده: 11 دفعه

راستش من این موضوعو در سایت اصلی هم مطرح کردم از لحاظ عملکرد گفته شده که اگر سرور پشتیبانی میکنه حتمن از Fulltext mysql استفاده کنید چون هم حجم کمتری میگیره هم سرعت بیشتری داره اما موضوعی که برام سوال شده این هست که اگر مجوزهای دسترسی جستجو را برای رباتها باز بگذارم اغلب مواقع ربات گوگل سراغ search.php میره
می خواستم بدونم آیا امکانش هست که گوگل از نتایج جستجوی داخلی هم استفاده کنه یا فهرست کردن صفحات سایت فقط از طریق جستجوی مستقیم ربات از موضوعات و پستهاست؟
متاسفانه اونجا منظور من رو درست نفهمیدند و فکر میکنند منظور من استفاده مستقیم رباتها از توابع search.php هست اما منظور من استفاده رباتها از صفحات نتایج جستجوی موتور جستجوی داخلی phpBB هست و اینکه می گویند به هیچ وجه ربات گوگل از این نتایج استفاده نمیکنه عجیبه! خودم بارها هنگام جستجو در گوگل به نتایج صفحات جستجوی سایتها ارجاع داده شدم دقیقا گوگل در بعضی مواقع این نتایج را ایندکس کرده.
آواتار کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
شغل: مدرس دانشگاه
اینترنت: LTE Plus
محل اقامت: Damghan
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پیشنهاد بنده هم استفاده از Fulltext mysql است.
درباره سوال دوم شما ، چنانچه دسترسی های گروه ربات ها را تنظیم کنید مجوز استفاده از نتایج جستجوی داخلی را فراهم میکنید و چنانچه لازم نباشد میتوانید دسترسی ها را تغییر دهید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ -3.0 phpBB Q&A”