[سوال] ایجاد یک هدر یکپارچه

جدیدترین قالب های فارسی در این بخش قرار میگیرد.

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

iran480
شغل: انتخاب نکردم
تشکر کرده: 13 دفعه

<p>با سلام</p>
<p>من تصویر هدر انجمن رو طبق آموزشی که در سایت phpbb.com گذاشته شده عوض کردم:</p>
<p>https://www.phpbb.com/community/viewtop ... =639205</p>
<p>هدر عوض شد ولی مشکلی که دارم اینه که چون عرض هدر نسبت به عرض صفحه کوچیکتره ، تصویر تکرار شده و بصورت یکپارچه نیست. از صفحه یه عکس گرفتم تا دقیقاً ببینید چطوری شده.</p>
<p>چطور میتونم هدر رو تبدیل به یک هدر یکپارچه کنم مثل انجمن سایت phpbb.com</p>
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
AZKABAN
اینترنت: ADSL 2 Mbps
تشکر کرده: 4 دفعه

<p>با سلام&nbsp;</p>
<p>این را به اخر استایل بخش مربوطه اضافه کنید (شما بیان کردید هدر پس به اخر بخش هدر &nbsp;اضافه کنید )</p>
<p>

کد: انتخاب همه

background-repeat: no-repeat;
</p>
iran480

<p>سلام . ممنون از پاسختون.</p>
<p>کاری که گفتید رو انجام دادم. به شکل زیر دراومد:</p>
<p>
Capture2.PNG
</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>من میخوام هدر بصورت یکپارچه باشه. مثل فروم اصلی phpbb.com . عکسش رو میزارم:</p>
<p>
Capture3.PNG
</p>
AZKABAN

<p>دوست عزیز خب ادرس عکس &nbsp;قبلی رو بردارید (ادرس هدر ابی رنگ را بردارید و ادرس عکس مورد نظر خود را قرار دهید و کد جدید که برای عکس سمت چپ هست را بردارید )(ادرس و کد را اشتباه نکنید به جای اولی ادرس عکس و به جای دومی برداشت کد)</p>
<p>اگر لینک سایت را بدید خیلی راحت تر میتونم توضیح بدم تا برای شما عملی باشه (اگر مشکل با ادرس دارید خصوصی ارسال کنید تا کسی مشاهده نکنه )</p>
iran480

<p>انجمن روی لوکال نصبه و هنوز نبردم به سرور.</p>
<p>برای ایجاد تغییر در هدر من دو فایل colours.css و common.css رو در پوشه theme پیدا کردم و اون تکه کد مربوطه رو که تغییر در اون ایجاد کردم براتون میزارم:</p>
<p>فایل colours.css</p>
<p>

/* Round cornered boxes and backgrounds<br />---------------------------------------- */<br />.headerbar {<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; background-color: #12A3EB;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; background-image: url("{T_THEME_PATH}/images/1.jpg");<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; color: #FFFFFF;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; background-repeat: no-repeat;
</p>
<p><br />فایل common.css</p>
<p>

/* Round cornered boxes and backgrounds<br />---------------------------------------- */<br />.headerbar {<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; background: #ebebeb none repeat-x 0 0;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; color: #FFFFFF;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; margin-bottom: 4px;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; padding: 0 5px;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; height: 135px;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; background-repeat: no-repeat;
</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>خود فایلها رو هم پیوست کردم براتون.</p>
AZKABAN

<p>قایل COMMON.CSS&nbsp;</p>
<p>

.headerbar {<br /><br />background: #ebebeb url(در اینجا ادرس عکس مورد نظر خود را قرار دهید);<br /><br />color: #FFFFFF;<br /><br />margin-bottom: 4px;<br /><br />padding: 0 5px;<br /><br />height: 135px;<br /><br />background-repeat: no-repeat;<br />}<br />&nbsp;&nbsp;
</p>
<p>فایل colour.css را به حالت اول برگردانید</p>
<p>این روش هم هست که به صورت جدا از بک گراند و به صورت تصویر بک گراند فرابخوانید (هردو روش درسته)</p>
<p>

.headerbar {<br /><br />background: #ebebeb ;<br /><br />color: #FFFFFF;<br /><br />margin-bottom: 4px;<br /><br />padding: 0 5px;<br /><br />height: 135px;<br /><br />background-repeat: no-repeat;<br /><br />background-image: url("ادرس عکس را در اینجا قرار دهید"); &nbsp;<br /><br />&nbsp;&nbsp;<br /><br />&nbsp;<br /><br />}</p>
<p><br /><br />&nbsp;
</p>
<p>ببینید اگر باز هم درست نشد باید مسئله در تصویر باشه چون اندازه تصویر با عکس قبلی یکسان نیست (با کد نویسی میشه عکس را کاری کرد تا هم اندازه صفحه بشه و کشیده بشه اما افت تصویرش زیاد میشه پیشنهاد بنده این هست که طول تصویر مورد نظرتون را با نرم افزار ابتدا هم طول همین تصویر اصلی (تصویر ابی رنگ)در بیاورید بعد قرار بدید تا کامل نشان بده&nbsp;</p>
iran480

<p>ممنون دوست عزیز.</p>
<p>تغییری نکرد. من فکر میکنم مشکل از تصویرم هست. آخه میدونید مشکل اینجاست که هر بازدیدکننده ای ممکنه رزولوشن تصویرش فرق داشته باشه و ما باید تصویر هدر رو طوری تنظیم کنی که هر کاربری با هر رزولوشنی هدر رو درست ببینه. به همین دلیل نمی شه اندازه مشخصی برای عرض تصویر تنظیم کرد. حالا نمی دونم خود فروم اصلی phpbb.com چطور تنظیم کردن که اینقدر خوب دراومده. به نظرتون من باید تصویر هدرم رو عوض کنم؟ شما پیشنهادی دارین؟</p>
AZKABAN

<p>عجیبه فایل&nbsp;<span>colour.cssرا به حالت اولیه تبدیل کردید ؟؟اگر دو عکس نشان میده باید شما دو کد فراخوانی کرده باشید (اگر به صورت اچ تی ام ال هم فراخوانی کنید هم حساب میشه)</span></p>
<p><span>شما ابتدا دو کار انجام بدید&nbsp;</span></p>
<p><span>1-ابتدا اندازه عکس مورد نظر خود را با یک نرم افزار مانند PAINT هم اندازه عکس ابی رنگ (عکس پایه کنید)</span></p>
<p><span>2-عکس خود را به این مسیر ببرید و به جای این عکس قرار دهید&nbsp;</span></p>
<p><span>/styles/prosilver/theme/images/bg_header.gif</span></p>
<p><span>دقت کنید که اسم عکس جدید &nbsp;و فرمتش (GIF)همین باشه (bg_header.gif)</span></p>
<p><span>دیگه این ساده ترین روش بود&nbsp;</span></p>
<p><span>نکته:این را روی قالب پایه که ویرایش نشده انجام بدید چون من حدس میزنم شما قالب را دست کاری کردید&nbsp;</span></p>
<p><span>&nbsp;</span></p>
iran480

<p>دوست عزیز مشکل اینه که هدر اصلی خودش یه تصویر کوچیکه که فقط تکرار میشه. بنابراین من نمی تونم اندازه هدرم رو با اون تنظیم کنم.</p>
<p>فایل هدر اصلی رو گذاشتم که متوجه بشین.&nbsp;
bg_header.gif
</p>
<p><br />حالا در هر صورت من یه جوری مشکل هدر رو حل کردم و کارم راه افتاده . عکسش رو هم میزارم ببینید. فقط اون لوگوی phpbb رو باید حذف کنم تا کامل بشه.</p>
iran480

<p>فقط به نظرتون رنگها یه خورده سرد و بی روح نیستن؟</p>
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “قالب های فارسی - 3.0 Persian styles”