[آموزش] افزایش سرعت بارگزاری انجمن با تکنولوژی GZIP در phpBB

جدیدترین مقالات و آموزش های phpBB ورژن سری 3.0 در این بخش قرارا خواهد گرفت.

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

موضوع جدید ارسال پست
آواتار کاربر
Meis@M
Founder & Administrator
Founder & Administrator
شغل: مدرس دانشگاه
اینترنت: LTE Plus
محل اقامت: Damghan
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

<p>تفهیم شیوه کار GZIP<br /><br />شاید خیلی&zwnj;ها هنوز ندانند که شیوه عمل ترفند GZIP و نحوه فشرده کردن صفحه به چه صورت انجام می&zwnj;شود. قبل از آنکه به سراغ معرفی این روش بپردازیم اجازه دهید تا با بیان یک مثال تصویری، نحوه انجام این کار را عنوان کنیم. هنگامی که فایل&nbsp;&nbsp;را از مرورگر درخواست می کنید، اطلاعاتی بین مرورگر و سایت مورد نظر رد و بدل می&zwnj;شود <br /><br /><span style="color: #ff0000;">۱. مرورگر: سلام! لطفا <span style="text-decoration: line-through;">فایل index.php </span> صفحه اول Maghsad.comرا به من بده</span><br /><span style="color: #006400;">۲. سرور: خوب! اجازه بده تا فایل مورد نظر را پیدا کنم</span><br /><span style="color: #006400;">۳. سرور: پیدا کردم! <span style="text-decoration: line-through;">این کد پاسخ شماست (200 OK). من فایل را برایتان می&zwnj;فرستم</span> این 500KB اطلاعات صفحه درخواستی شما! بیا و ببر!</span><br /><span style="color: #ff0000;">۴. مرورگر: 500 کیلوبایت؟ اوه چقدر زیاد! انتظار... انتظار... بسیار خوب، بارگزاری شد</span><br /><br />این یک مکالمه بسیار ساده (و نه کامل) از آن چیزی است که هنگام درخواست مشاهده صفحه از سوی مرورگر شما با سرور سایت انجام می&zwnj;گیرد.<br /><br />کجای کار مشکل دارد؟<br /><br />درواقع مشکل کار همین حجم بالای محتوای صفحه است. کدها و تگ&zwnj;های به&zwnj;کار برده شده و تکراری موجود در صفحات، باعث سنگین شدن فایل آن&zwnj;ها می&zwnj;شود و این امر، بارگزاری صفحه را برای کاربران آن سایت به تاخیر می&zwnj;اندازد. خوب حالا سوال اینجاست که چطور می&zwnj;توان بدون دست بردن به کد و محتوای سایت، حجم صفحات را کاهش داد؟<br /><br />تصور کنید اگر یک فایل فشرده شده (ZIP) از صفحه درخواستی کاربر را، به جای صفحه کدهای معمول سایت&zwnj;تان برای مرورگر وی بفرستید، می&zwnj;توانید تا حد زیادی از پهنای باند مصرفی سرورتان را کاهش داده و از طرفی سرعت دانلود صفحه مورد نظر را برای او به میزان چشم&zwnj;گیری افزایش دهید. این دقیقا همان کاری است که GZIP برای شما می&zwnj;کند!<br /><span style="color: #ff0000;"><br />۱. مرورگر: سلام! م<span style="text-decoration: line-through;">ی&zwnj;توانم index.php </span> اطلاعات صفحه اول Maghsad.com&nbsp;&nbsp;را دریافت کنم؟ اگر نسخه فشرده دارید لطفا آن&zwnj;را به من بدهید.</span><br /><span style="color: #008000;">۲. سرور: اجازه بدهید فایل را پیدا کنم. بله، همین&zwnj;جاست! گفتید نسخه فشرده می&zwnj;خواهید؟ <span style="text-decoration: line-through;">عالی است.</span> ای بابا! سخت شد ولی اشکال نداره!<br />۳. سرور: <span style="text-decoration: line-through;">من index.php را پیدا کردم (200 OK)</span>. <span style="text-decoration: line-through;">فایل را فشرده و برای&zwnj;تان ارسال می&zwnj;کنم.</span></span> این 200KB اطلاعات صفحه درخواستی شما؛ فشرده شده! بیا و ببر!<br /><span style="color: #ff0000;">۴. مرورگر: فوق&zwnj;العاده است. فقط 200 کیلوبایت! آن&zwnj;را از حالت فشرده خارج و به کاربر نمایش خواهم داد.<br /><br /><br /></span><strong><strong> </strong></strong>خب ابتدا فایل زیر را در روت انجمن خود بیابید<strong>.htaccess</strong> و آن را باز کنید.<br /><br />به ابتدای آن کد زیر را اضافه کنید.<br /><br />

کد: انتخاب همه

<br /><br /><ifModule mod_deflate.c><br />&nbsp;&nbsp;<filesMatch "\.(css|js|x?html?|php)$"><br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;SetOutputFilter DEFLATE<br />&nbsp;&nbsp;</filesMatch><br /></ifModule><br /><br />
<br /><br />این کد، فایل&zwnj;های CSS، JS، HTML، XHTML و PHP سایت شما را gzip می&zwnj;کند.<br /><br /><br />موفق و موید باشید. <br /><br /></p>
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آموزش و مقالات - Articles & learning 3.0”