[آموزش] تکنیک و راه های سئو سایت 2023

در این بخش جدیدترین مقالات مربوط به phpbb-seo قرار خواهد گرفت.

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

موضوع جدید ارسال پست
seoiran1401
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 22 دی 1401, 10:40 am
شغل: کارشناس سئو
اینترنت: Wireless
جنسیت: آقا

راه های سئو سایت ( تکینک های جدید سئو سایت )راه های سئو سایت چیست و باید چگونه آن ها را اجرایی کنیم؟ اول از همه شما باید بدانید که اصلا چرا باید برای سایت خود سئو را انجام بدهیم. زمانی که شما کسب و کار خود را را ه اندازی می کنید باید تلاش کنید که بیزینس خود را به همه معرفی کنید و دیده بشوید پس در ابتدا شما باید یک سایت طراحی کنید و به کمک سئو آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.
 سئو به مانند یک دوست و همراه همیشگی در کنار شما، به ارتقا و بهینه کردن ساییتان کمک می کند
نکته قابل توجه این است که فرقی ندارد کسب و کار شما چیست و در چه زمینه ایی فعالیت می کنید تنها چیزی را که برای موفقیت و رسیدن به هدف خود باید به آن توجه کنید جلب رضایت کاربران و رسیدگی به نیازهای آن ها و ارائه دادن خدمات و محصولات  است که مورد پسند آنها باشد. ما در مقاله خود به شما یاد می دهیم که راه های سئو سایت چیست و چگونه آن را انجام بدهید تا بتوانید به عنوان یک برند معروف به همگان معرفی بشوید و به افزایش درآمد دست پیدا کنید.
[caption id="attachment_16105" align="alignnone" width="980"]تصویر امنیت سایت بسیار مهم است[/caption]راه های سئو سایت چیست؟تولید محتوای سئو پسند امروزه در دنیای وب اولین چیزی که بیشترین تاثیر را را بر مخاطبان می گذارد ایجاد تولید محتوایی است که حرفی برای گفتن داشته باشد و بتواند پاسخگوی جواب های کاربران باشدهمیشه موقع نوشتن محتوا دقت کنید که محتوایی مرتبط خوانا وقابل فهم بنویسید و حداقل کلماتی که استفاده می کنید نباید کم تراز 1000 کلمه باشد زیرا محتوا کوتاه برای گوگل هیچ ارزشی ندارد وبه چشم کاربران نیز دیده نمی شود هرگز محتوای تکراری وکپی شده را در سایت خود انشار ندهید زیرا باعث ریزش کاربران شما می شود و امتیاز منفی هم دریافت می کنید
دقت کنید که هر روز و در یک ساعت معین حتما در سایت محتوای خود را بار گذاری کنید تا همیشه سایت شما به روز بماند، محتوای منتشر شما می تواند علاوه بر متن ، ویدئو،تصویر و صدا باشد. محتوا برای شما ارزش و اعتبار زیادی را از سمت گوگل جذب می کند.
[caption id="attachment_16106" align="alignnone" width="980"]تصویر موبایل فرندلی بودن و ریسپانسیو بودن قطب مهم سئو سایت[/caption]قابلیت موبایل فرندلی در سایتدر زمان حال حاضر بیشترین جستجوهایی که از سمت کاربران انجام می گیرد از طریق تلفن های همراه می باشد و یک از بزرگترین معیارهای گوگل در دادن رتبه بالا، بهره مند بودن وب سایت شما از این قابلیت است. یعنی وب سایت شما باید از قابلیت واکنش گرایی برخوردار باشد و کاربربتواند به راحتی سایتتان را در گوشی خود ببیند اما این همه چیز نیست بلکه باید سرعت لود صفحات شما در گوشی بالا باشد تا مخاطب بتواند در حداقل زمان سایت را بازدید کند و نیازهای خود را برطرف کند.
 گوگل قابلیت  AMP را ایجاد کرده است که سرعت لود شدن سایت در گوشی های همراه  را می سنجد و می تواند از همین طریق رتبه سنجی شما را ارتقا یا کاهش بدهد پس تمرکز کنید که تمام این موارد را برای انجام یک سئو موثر باید رعایت کنید تا به هدف خود برسید. عناوین مناسب برای سئونوشتن یک عنوان مناسب برای سایت، در جذب کاربران بسیار مفید و کاربردی است و باعث می شود ترافیک سایت و نرخ بازدید افزایش یابد و همچنین باعث بهتر دیده شدن سایتتان در نتایج موتورهای جستجو می شود.پس تلاش کنید که یک عنوان مرتبط و خلاصه ایی از موضوع سایت را در معرض دید کاربران قرار بدهید.
ایجاد سایت مپیکی از راه های سئو سایت که می تواند بسیار اثر بخش باشد استفاده از نقشه سایت است شما می توانید به کمک نقشه یا لوکیشن سایت را به صورت محلی بهینه سازی کنید یعنی اینکه کاربرانی که از نظر جغرافیایی به محل کسب و کارتان نزدیک هستند را زودتر جذب کنید مثلا اگر شما یک مزون لباس عروس در شهرغرب تهران دارید کاربران در آن مکان با جستجو کردن  عبارت مزون عروس در شهرک غرب در موتورهای جستجو، با سرعت به سمت سایت شما هدایت می شوند و می توانید به این شکل مشتری جذب کنید.
[caption id="attachment_16109" align="alignnone" width="980"]تصویر لینک بیلدینگ داخلی و خارجی سایت[/caption]External linkاز مهم ترین راه های سئو سایت ایجاد بک لینک است که بیشترین تاثیر را برای دیده شدن شما در نتایج موتورهای جستجو به همراه دارد.
 ایجاد لینک خارجی یا بک لینک به این صورت است که سایت ها و مخاطبان دیگر با خواندن مطالب مفید شما تصمیم می گیرند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند و سایتتان را به همه معرفی کنند آن چه بیشتر ازهمه در این امر اهمیت دارد معتبر بودن و نرخ بازدید بالای آن سایت ها می باشد
 یعنی اینکه هر چقدر آن سایت ها در رتبه های برتر گوگل قرار داشته باشند، دامنه ی آن ها قدیمی تر باشد و نرخ بازدید بالایی داشته باشند به اعتبار شما نیز کمک می کند و ترافیک را به سمت سایت شما هدایت می کند.الیته شما هم می توانید در سایت خود بک لینک ایجاد کنید و به محتوا سایت های کاربردی و اساسی در سایت خود لینک بدهید internal Linkبه همان اندازه ایی که ایجاد لینک خارجی مهم است، لینک داخلی نیز به عنوان یکی از راه های سئو کردن دارای ارزش است
 برای اینکه بتوانید در سایت خود کاری کنید که کاربران از تمام صفحات بازدید کنند می توانید در صفحات لینک داخلی ایجاد کنید و پیوندی را بین تمام صفحات مرتبط سایت ایجاد کنید و با این کار نظر مثبت کاربر را جلب کنید و ماندگاری کاربر را افزایش بدهید. ANCORE TEXTمتن انکرتکست متن لینکی است که یک توضیح کوتاه و مفید درباره موضوع وب سایت داده است که حتما باید کلمه کلیدی را در آن قید کرده باشید. حتی می توانید از انکر تکست هایی انگلیسی استفاده کنید و تنوع ایجاد کنید. زیرا همین نوشته کوتاه می تواند ازچشمان کاربران دور نماند و تشویق بشوند که با کلیک کردن بر روی آن وارد سایت و صفحات شما بشوند و نرخ بازدید را افزایش بدهند و از گوگل امتیاز مثبت بگیرید و در رتبه برتر نتایج قرار بگیرید.
[caption id="attachment_16108" align="alignnone" width="980"]تصویر انکر تکست متنی لینک دار که توضیح کوتاه لینک است، انتخاب انکر تکست مهم است[/caption]سرعت سایتیک دیگر از راه های سئو سایت و ارزش مند ترین معیارها در نزد گوگل افزایش سرعت صفحات است، یعنی سرعت بارگذاری صفحات باید به گونه ای باشد که کاربران زیر زمان 3 ثانیه صفحات را ببینند. در غیر اینصورت شما را ترک می کنند و این تفاق خوشایندی نیست باید برای افزایش سایت، حجم تصاویر خودتان را کم کنید فایل های برنامه نویسی مربوط به CSS و JAVASCRIPT را فشرده کنید، کش مرور گر را فعال کنید.
امنیت سایتبرای اینکه سایت شما در نزد گوگل از ارزش بالایی برخوردار باشد و درک کند که شما به امنیت کاربران و حفظ اطلاعات شخصی آن ها اهمیت می دهید باید از پروتکل امن HTPPS استفاده کنید شما با افزودن قفل SSL در سایت می توانید رضایت و اطمینان کاربران را جلب کنید این قفل باعث رمز گذاری سراسری در اطلاعات گیرنده و فرستنده می شود و سایت شما را از حمله نفوذگران و هکر ها حفظ می کند
 رعایت این نکات طلایی به شما کمک می کند که به کمک سئو یک سایت بهینه شده و اثر بخش داشته باشید.
BOUNCE RATE یا نرخ پرشنرخ پرش در سایت یعنی اینکه کاربر به محض اینکه وارد سایت شما می شود بدون اینکه کاری انجام بدهد سریعا از سایت خارج می شود و این رفتار کاربر تاثیر منفی بر روی سئو می گذارد و از طرفی هم به گوگل اعلام می کند که سایت شما محتوای مفید و کاربر پسندی نداشت و در کل این رفتار کاربر بر روی تمام سایت تاثیر منفی می گذارد
 تمام تلاش خود را بکنید با رعایت کردن تمامی نکاتی که در بالا درباره راه های سئو برایتان بازگو کردیم نرخ پرش را در سایت به حداقل ممکن برسانید و رتبه سایت و جایگاه خود را حفظ کنید.
زمان ماندگاری یا DAILY TIMEزمان ماندگاری دقیقا نقطه مقابل نرخ پرش کاربران می باشد
 به این معنا که هر چقدر نرخ ماندگاری بالاتر باشد بر روی سئو سایت تاثیر مثبت و اثر بخشی خواهد گذاشت و نشان می دهد که کاربران از بازدید سایت شما راضی بوده و در حال لذت بردن از تمام محتوا و مفاهیم سایت شما هستند و این برای موتورهای گوگل کافی است که در ارتقا دادن رتبه سایتتان تصمیمات مثبت بگیرند زیرا ماندگاری بالا نشان دهنده رضایت کاربران است.
کلمات کلیدیاز راه های داشتن سئو خوب انتخاب مناسب و درست کلمات کلیدی است
 رقابت بر سر کلمات کلیدی بسیار بالا است، کلمه کلیدی شما باید مرتبط با سایت باشد و در کنار این کلمات کلیدی اصلی باید حتما کلمات مترادف با آن را هم به کار ببرید به نسبت تعداد کلماتی که در متن خود می نویسید از کلمه کلیدی استفاده کنید نه بیشتر مثلا اگر متن شما 1000 کلمه دارد باید 12 تا 13 بار از آن استفاده کنید شما به راحتی با استفاده از کلمه کلیدی مناسب می توانید سئو خوبی داشته باشید و در رتبه یک نتایج قرار بگیرید.
سخن پایانینتیجه می گیریم که برای داشتن یک سایت کاربردی و بهینه شده حتما و حتما باید راه های سئوسایت را بشناسید و آن ها را اجرایی کنید
 تلاش کنید برای رسیدن به موفقیت سایت های معتبر را شناسایی کنید و با آن ها ازطریق ایجاد لینک تعامل بر قرار کنید تا برای خود اعتبار کسب کنید سایت شما حتما باید کاربر محور باشد یعنی تمام تمرکز و اهداف و برنامه ریزی های خود را براساس رضایت کاربران انجام بدهید چون افزایش ترافیک و نرخ بازدید به افزایش رتبه وب سایتتان منجر می شود و در نتیجه شما به عنوان یک برند معتبر به دنیا معرفی می شوید پس سئو برای شما به معنای سرمایه گذاری و افزایش درآمد می باشد
 امیداریم تیم حرفه ایی سئو ما با انتشار این محتوا توانسته باشد مثل همیشه به شما در راه رسیدن به اهدافتان کمک و راهنمایی کرده باشد.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقالات - SEO Articles”