نصب phpbb

در این انجمن پیرامون مباحث مختلف phpBB بحث و تبادل نظر می شود.

مدیر انجمن: تیم پشتیبانی

موضوع جدید ارسال پست
uamila-alireza
پست: 1
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 22 اسفند 1400, 12:39 pm
سن: 38
شغل: انتخاب نکردم
تماس:

قدم اول ، آپلود فایلها : تمام فایل های phpbb را روی ریشه سایت آپلود کنید. وارد آدرس سایت خود شوید . صفحه نصب phpbb روی سایت دیده میشود.
● ساخت بانک mySQL سایت : حالا وارد پنل سرور سایت خود شوید و یک بانک MySQL مثلا بنام mybank و یک username و password برای بانک خود بسازید و یوزر ساخته شده را به بانک خود وصل کنید.
توجه کنید که در کنترل پنل سرور هایی که از Cpanel استفاده میکنند وقتی شما نام کاربری تان برای ورود به پنل مثلا macromediaX باشد و نام بانک خود را mybank بگذارید در نهایت نام بانک شما بصورت macromediax_mybank میشود . همچنین نام کاربری شما نیزmacromediax_username میشود.
● مراحل نصب : روی برگه install کلیک کنید و next را بزنید. در صفحه بعدی امکانات مورد نیاز جهت نصب مشاهده میشود . گزینه های قرمز لینک هایی هستند که نصب phpbb را دچار محدودیت میکنند و گزینه های سبز گزینه هایی هستند که بدون مشکل میباشند و در دسترس هستند. البته برای نصب این فروم روی دیتابیس mySQL تغییرات چندانی نیاز ندارید. کافیست اجازه write را به ۵ فایل و دایرکتوری قرمز که در پایین صفحه مشاهده میکنید بدهید. برای اینکار میتوانید از file manager موجود در پنل هاست و یا از نرم افزار های ftp مانند CuteFTP استفاده کنید . مثلا در صورت استفاده از cuteFTP روی فایلconfig.php و پوشه های cache و files و store سمت سرور کلیک راست کنید و properties را بزنید. حالا تمام گزینه های write و Execute را تیک بزنید تا اجازه تغییر را داشته باشند. Next کنید.
● تنظیمات دیتابیس : در این صفحه تنظیمات ساخته شده در دیتابیس هاست را وارد برنامه نصب کنید. اگر از هاست های cpanel استفاده میکنید ، گزینه server hostname را localhost وارد کنید. (اگر آدرس بانک اطلاعاتی شما فرق میکند باید ip یا آدرس آن را وارد کنید و اگراز port هم در آدرس دیتابیس استفاده کرده باشید باید آنرا وارد کنید. وگرنه بخش port را خالی بگذارید.) پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد یوزر ساخته شده برای دیتابیس دکمه پایین صفحه را بزنید. در صورتی که اطلاعات مشکلی در شناختن بانک وجود نداشته باشد در صفحه عبارت successful connection ظاهر میشود.به صفحه بعدی بروید.
● ثبت اطلاعات مدیر سایت : در این صفحه باید نام کاربری برای مدیر سایت تعیین کنید و همچنین ایمیلی جهت ارسال پسورد در صورت گم کردن از سایت .
● راه اندازی config.php : در صفحه بعدی نیز از شما خواسته میشود تا فایل config.php را از صفحه جاری دانلود نموده و سپس آن را در ریشه سایت آپلودش کنید.بعد از انجام آپلود میتوانید دکمه done را فشار داده و به صفحه بعدی بروید.وارد صفحه بعدی شوید.
● تنظیمات ارسال ایمیل و آدرسها : در اینجا میتوانید تنظیمات phpbb را انجام دهید. بخش بالایی امکان ارسال ایمیل را فراهم میکند که بهتر است آنرا disable کنید. بخش پایینی هم تنظیمات URL است. اگر phpbb را در پوشه ای غیر از ریشه سایت وارد کرده اید در آخرین خط ، آدرس پوشه را وارد کنید.
● ایجاد جداول در database :در این بخش شما فقط کافیست دکمه وسط صفحه را فشار دهید تا برنامه جداول phpbb را روی دیتابیس ایجاد کند.
● قدم آخر : مراحل نصب تمام شد. در اینجا میتوانید board های نسخه های ۲.x را به board نسخه ۳ ارتقا دهید. برای قدم آخر باید پوشه install را از روی سرور حذف کنید تا سایت شما فعال شود و بعد دکمه login را بزنید تا وارد پنل مدیریتی سایت شوید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “بحث و تبادل نظر - phpBB Discussion”