phpBB قوی ترین و برترین انجمن ساز رایگان و متن باز دنیا

پی‌اچ‌پی‌بی‌بی (به انگلیسی: phpBB) نرم‌افزاری برای ساخت انجمن اینترنتی است که با زبان PHP نوشته شده است.نام پی‌اچ‌پی‌بی‌بی سرنام واژه‌های PHP Bulletin Board است. همچنین پی‌اچ‌پی‌بی‌بی یک نرم‌افزار آزاد تحت پروانه گنو است.phpBB مانند اکثر انجمن ساز ها از چندین نوع بلوک تشکیل شده است(لینک، گروه، انجمن، تاپیک) و هر بلوک زیر مجموعه بلوک دیگر می باشد، کوچکترین زیر مجموعه یعنی پست، حاوی مطالب ارسالی توسط کاربران می باشد، اساس عملکرد phpBB به سطوح دسترسی وابسته می باشد و با رتبه بندی های گوناگون کل تالار مدیریت می شود. اولین بار در ژوئن سال 2000 این نرم افزار تحت وب توسط جیمز آتکینسون طراحی شد که در سالگرد ازدواجش این برنامه را به همسر خود هدیه داد. مرجع پشتیبانی phpBB در ایران با مدیریت قوی مشغول کار روی طراحی جدیدترین قالب ها ، ارائه جدیدترین آموزش ها و کار روی فارسی سازی جدیدترین نسخه هاست.

برخی امکانات

برنامه phpBB با قدمتی نزدیک به هجده سال از قدیمی ترین سیستم های انجمن ساز دنیا محسوب میشود که در طی این مدت با پشتیبانی بسیار قدرتمند توانسته
محبوب ترین سیستم انجمن ساز رایگان و متن باز دنیا شود.

Image icon
کاملا واکنش گرا
در نسخه جدید  و همگام با فناوری رسپانسیو تمامی قالب های تالار گفتگو به صورت کاملا واکنش گرا در خدمت کاربران خواهد بود.
Image icon
افزونه های متعدد
با توجه به رایگان بودن این سیستم همواره توسعه دهنده های بسیار زیادی در سراسر اقدام به انتشار افزونه های مورد نیاز برای کاربر کرده اند که در حال حاضر صدها افزونه کاربردی برای این سیستم وجود دارد.
Image icon
امنیت
در طی چند سال اخیر این انجمن ساز به عنوان امن ترین تالار گفتگوی جهان به گفته مراکز معتبر اعتبار سنجی مطرح است که امکان هک شدن تالار تقریبا صفر است.
Image icon
سیستم افزونه
در نسخه جدید تنها با چند کلیک و بدون نیاز به ویرایش فایل ها می توانید افزونه های مورد نیاز خودتان را نصب کنید.
Image icon
PHP7 پشتیبانی از
در نسخه جدید از آخرین ورژن برنامه نویسی یعنی 7 پشتیبانی میشود.
Image icon
Notification سیستم
در نسخه جدید از سیستم قدرتمند اعلانات و یا آگهی کاربران استفاده میشود و همچون سایر سیستم ها کاربران از وضعیت های گوناگون مطلع خواهند شد.

آخرین خبرها

سیستم مورد نیاز برای نصب phpBB

 • هر وب سرور با پشتیبانی از پی اچ پی

 • پشتیبانی از یکی از پایگاه های داده زیر:
  • MySQL 3.23 یا بالاتر (MySQLi supported)
  • MariaDB 5.1 یا بالاتر
  • MS SQL Server 2000 یا بالاتر (via ODBC or SQLSRV PHP extensions)
  • Oracle
  • PostgreSQL 8.3+
  • SQLite 3.6.15+
 • PHP 7.2.0+ به همراه پشتیبانی از پایگاه داده.