یکی از مهمترین شاخصه های سئو یک وب سایت یا انجمن ، قالب یا دیزاین آن میباشد. نکات کلیدی درباره سئو قالب ها وجود دارد که معمولا از چشم طراحان دور می ماند. ربات گوگل یک انسان معمولی با یک لب تاب یا پی سی معمولی نیست که با آن وارد سایت ما شود ، طراحی سایت باید به گونه ای باشد که ربات گوگل در سایت شما آزادانه بچرخد و بتواند به همه جا سرک بکشد. ما قالب های زیبایی میبینیم که درون آن حفره هایی وجود دارد که ربات گوگل در آن غرق شده یا مانند مگس در تار عنکبوت گیر می افتد. نکته مهم اینست که برای طراحی قالبتان به افرادی مطمئن و مجرب مراجعه کنید تا از این بلاها به دور باشید

 

نویسنده:
میثم نوبری – متخصص در زمینه سئو – دانشجو رشته مهندسی نرم افزار

سخن نویسنده:

کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

از امروز درباره مجموعه نکات کلیدی سئو در سال 2014 جهت ارتقا سایت ها و انجمن ها با شما سخن خواهیم گفت.

بخش اول – تداوم آموزه های قبلی:

سال 2014 احتمالا سال تغییر برخی الگوریتم های جستجوی گوگل میباشد ، از نوامبر 2011 که آغاز سلسله تغییرات گوگل پاندا بوده است ما هرساله شاهد تغییراتی در این الگوریتم بوده ایم.

سوال:
تداوم آموزه های قبلی به چه معناست؟

یکی از مهمترین شاخصه های سئو یک وب سایت یا انجمن ، قالب یا دیزاین آن میباشد. نکات کلیدی درباره سئو قالب ها وجود دارد که معمولا از چشم طراحان دور می ماند. ربات گوگل یک انسان معمولی با یک لب تاب یا پی سی معمولی نیست که با آن وارد سایت ما شود ، طراحی سایت باید به گونه ای باشد که ربات گوگل در سایت شما آزادانه بچرخد و بتواند به همه جا سرک بکشد. ما قالب های زیبایی میبینیم که درون آن حفره هایی وجود دارد که ربات گوگل در آن غرق شده یا مانند مگس در تار عنکبوت گیر می افتد. نکته مهم اینست که برای طراحی قالبتان به افرادی مطمئن و مجرب مراجعه کنید تا از این بلاها به دور باشید .

هنوز جواب سوال را نداده ام.

گوگل با هر تغییر ناگهانی در سایت شما مخالف است ، میپرسید چه نوع تغییراتی؟

دو نوع تغییر ناگهانی در اینجا مطرح است:
1- ظاهری
2- ساختاری

تغییرات ظاهری سایت شما که همان قالب است دارای اهمیت فراوانی برای ربات های جستجو خصوصا گوگل است ، اگر قصد تغییر قالب سایت خود را دارید برحسب تجربه سالی یک یا نهایت دو بار تغییرات را اعمال کنید ، در اینجا دو پیشنهاد برای شما داریم:
الف) اگر امکان دارد قالب فعلی سایتتان را آهسته آهسته تغییرات را در آن اعمال کنید.
ب) قبل از نهایی شدن قالب جدید سایتتان ، کاملا آن را بررسی کنید و قالب کامل و بی نقص را رونمایی کنید.

البته بدانید چنانچه قالب جدید سایت شما با قالب قبلی کاملا فرق دارد و نمیتوانید کار دیگری انجام دهید ، اشکالی ندارد گوگل مجبور است با شما همکاری کند ، تغییر ظاهری از اهمیت کمتری نسبت به تغییر ساختاری برخوردار هست پس خیلی حساس نباشید ، اما همیشه به نکات ریز هم توجه داشته باشید.

تاجایی که امکان دارد تغییر ساختاری در سایتتان نداشته باشید ، مثلا سایت شما درباره موزیک است ، ناگهان ماه بعد ساختار عوض نشود و درباره تاریخ شناسی بخواهید راه را ادامه دهید. حال اگر واقعا چنین قصدی دارید به یک شب اینکار را انجام ندهید در طی مدت حدودا 6 ماه این تغییر راه را به صورت آهسته اعمال کنید.

تداوم آهنگ حرکت سایت:

چنانچه با آهنگی خاص در سال 2013 حرکت میکردید ، همچنان با این آهنگ حرکت کنید و ریتم خود را تغییر ندهید. این آهنگ میتواند نوع و ساختار نوشتار باشد یا میتواند ساختار سئو سایتتان باشد. به عنوان مثال اگر در سال 2013 شما از vb-seo استفاده میکردید در سال 2014 نیز از همین هک استفاده کنید و تغییر ساختار در لینک های انجمن خود ندهید.

نکته آخر:
اگر سال 2013 سال موفقیت آمیزی برای سایت شما بود همان روش سال گذشته را در 2014 ادامه بدید و از هرگونه تغییر ناگهانی بپرهیزید.

مقالات سئو ما را دنبال کنید.

موفق و موید باشید. میثم نوبری